افتخار آفرینی کارگردان سقزی در جشنواره فیلم اسلوونی

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «برش‌های دانشجویان» اسلوونی به یک فیلم ایرانی جایزه داد.
 
اسونیوز: این جشنواره که مختص فیلم‌های مستقل دانشجویی و استدیوهای فیلمسازی است؛ به یک فیلم کوتاه ایرانی جایزه داد. فیلم «ماهی» ساخته سامان حسین پور توانست جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره را از آن خود کند.

ماهی که سومین ساخته سامان حسین پور است و تاکنون در چندین جشنواره جوایزی را نصیب خود کرده است؛ داستان پیرزن و پیرمردی است که با اتفاقی ناشی از کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند.

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم «برش‌های دانشجویان» اسلوونی اول و دوم ژوئن در شهر ماریبور برگزار شد.

سامان حسین پور متولد شهر سقز از استان کردستان است، وی تاکنون 3 فیلم کوتاه داستانی را کارگردانی کرده و در ده ها پروژه سینمایی دیگر در سمت های مختلف دیگری حضور داشته است.

 

همچنین در خبری مشابه،جشنواره 24 مین دوره جشنواره بین المللی کارتون ترنتو 2016 ایتالیا با موضوع آینده و در شهر ترنتو ایتالیا برگزار شد، که در بخش کارتون کارتونیست های شهیر جهان ادرین پوپوف روسیه ایی، موسی گومز ترکیه ایی و آنجل بولیگان کوبایی موفق به کسب مقام های اول تا سوم شدند و محمد سامان صولی به همراه کارتونیست هایی از برزیل بلغارستان، ایران بلژیک و ایتالیا به عنوان منتخبین این جشنواره معرفی گردیدند.

جشنواره ترنتو هر ساله در زمینه انیمیشن کوتاه، کاریکاتور موضوعی(کارتون) و تصویرسازی در موضوع های مختلف برگزار می شود.

محمد سامان صولی متولد 1366 کارشناس ارتباطات می باشد و تاکنون در 3 جشنواره بین المللی و بیش از 15 جشنواره کشوری موفق به کسب رتبه های برتر شده است. وی عضو خانه کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان است.

دیگر اعضای خانه کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان در سال 95 موفقیت های ارزنده ای را کسب نموده اند که می توان به موفقیت های   امیر سهیلی، سحر نصری، یاسر خانبرای، پروین محمدی، مسعود عسگری و محمد سامان صولی در جشنواره های داخلی و خارجی اشاره نمود.


PM:02:53:11/06/2016
‌ ‌ 885 ‌‌بار دیده شده‌‌