درگذشت خواهر اولین پیشمرگه جانباخته کومه له

آسونیوز/ بنا به گزارشی که به مرکز خبری آسونیوز رسیده، یکشنبه برابر با 7 بهمن ماه سال جاری، دایه "فاطمه معینی" فرزند میرزا محمد معینی و خواهر رفقای جانباخته "سلیمان، عبدالله و خانه معینی" به سبب بیماری و کهولت سن در 81 سالگی درگذشت.

دایه فاطمه معینی روز 25 اسفند 1316 خورشیدی در مهاباد متولد، و در سال 1335 خورشیدی با کاک لطیف کریمی ازدواج کرد و ثمره این ازدواج، سه دختر و دو پسر بوده است. جانباختن برادران دایه فاطمه، بلاخص جانباختن رفیق "خانه معینی" تاثیر و کارگری مستقیمی بر بدن و جسته دایه فاطمه داشته است. اما روحیه انقلابی این مادر مبارز کردستان، همیشه زبانزد خاص و عام بوده است.

قابل توضیح است که، رفیق سعید معینی "خانه" اولین پیشمرگه کومه له بود که در مورخه 31 خرداد 1357 خورشیدی در روستای "دڕه ی" در منطقه "ماوت" کردستان عراق، همراه با تنی چند از پیشمرگه های اتحایه میهنی کردستان عراق، جان عزیزش را تقدیم کرد. در همین ارتباط، هیئت رهبری کومه له جهت تقدیر و همچنین ارج نهادن به مبارزات خستگی ناپذیر رفیق جانباخته "خانه معینی" روز 31 خرداد را به عنوان روز پیشمرگه کومه له نامگذاری کردند.

ضمنا، از طرف کمیسیون اطلاع رسانی کومه له و تمامی صفوف این حزب، پیام همدردی و تسلیت خود را به خانواده سربلند و مبارز معینی آراسته کرده و خود را شریک غم آنان می دانیم.

حزب کومه له کردستان ایران

کمیسیون اطلاع رسانی

28/1/2019PM:05:47:28/01/2019
‌ ‌ 1543 ‌‌بار دیده شده‌‌